امروز: پنجشنبه 19 تیر 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان

پاورپوینت اجزای تشکیل دهنده پست های فشار قوی

پاورپوینت اجزای تشکیل دهنده پست های فشار قویدسته: برق
بازدید: 14 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 7708 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 60

شبکه برق ایران یک شبکه گسترده و به هم پیوسته می باشد می باشد که کل شبکه برق ایران به صورت رینگ می باشند

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

شبکه برق ایران یک شبکه گسترده و به هم پیوسته می باشد می باشد که کل شبکه برق ایران به صورت رینگ می باشند(البته در سالهای گذشته شبکه برق خراسان به صورت مستقل از شبکه برق کشور بودکه شبکه برق خراسان نیز به صورت رینگ با بر کل کشور درآمد). در شبکه برق ایران برای اینکه برق مطمئن به دست مصرف کننده ها برسد باید از سه بخش مهم عبور کند که این سه بخش عبارتند از: تولید، انتقال و توزیع. بخش تولید مربوط به نیروگاه می شود که بسته به نوع نیروگاه ولتاژ تولیدی را به شبکه تحویل می دهد. در نیروگاه، ژنراتور یک ولتاژ پائینی در حدود 20kv تولید می کند و خروجی ولتاژ ژنراتور را پست نیروگاه که دارای ترانس های افزاینده هست، می دهند که این ولتاژ را در حد چند صد کیلو ولت(حداکثر تا 400kv ) افزایش داده و تحویل شبکه می دهد سپس در قسمت انتقال و فوق توزیع این ولتاژ را توسط پست های فشار قوی و به وسیله ترانسفورماتورهای کاهنده، کاهش می دهند به طور مثال در پست های انتقال ولتاژ 400kv را به 230kv و ولتاژ 230kv را به 63kv کاهش داده و در پستهای فوق توزیع نیز ولتاژ 63kv را به 20kvکاهش می دهند.
در قسمت توزیع ولتاژ خروجی از پست فوق توزیع توسط ترانسفورماتورهای kv400/20 می کند و بسته به نوع مصرف کننده به دست آن می رسد. در بعضی بارهای صنعتی ولتاژ خروجی از پست فوق توزیع توسط ترانسفورماتور kv3/6kv20می شود.
در این بین پستهای فشار قوی نقش بسیار مهمی در رساندن برق از نیروگاه به مصرف کننده و همچنین پایداری شبکه دارند. در واقع پست های فشار قوی نقطه واصل بین نیروگاه و مصرف کننده می باشند و هر گونه اختلالی در پست ها رساندن برق به مصرف کننده ها را با مشکل مواجه خواهد کرد. پست فشار قوی محلی است که تجهیزات انتقال انرژی در آن نصب و تبدیل ولتاژ انجام می شود و با استفاده از کلیدها امکان انجام مانور فراهم می شود و در واقع کار اصلی پست مبدل ولتاژ یا عمل سوئیچینگ بود. که در بسیاری از پست ها ترکیب دو حالت فوق دیده می شود.

معرفی کلی اجزای پست های فشارقوی
معرفی کلی اجزاء پست های فشار قوی
1. قسمت های اصلی تشکیل دهنده یک پست فشار قوی :
از نظر ساختار کلی ، پست های فشار قوی از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده اند :
1 – سویچگیر ( Switchgear )
2 – ترانسفورماتورهای قدرت ( Power Transformer ) ، ترانسفورماتورهای زمین و ترانسفورماتورهای تغذیه داخلی ( Earthing & Auxiliary Transformer )
3 – سیستم جبران کننده بار راکتیو از قبیل راکتور یا خازن
(VAR Compensation Systems )

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : شبکه برق , ولتاژ پائینی , ترانس های افزاینده , ولتاژ شبکه ژنراتور نیروگاه ترانس , سیستم های مخابراتی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر